قیمت انواع خودرو‌های داخلی و خارجی امروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۲+ جدول

شیب نزولی قیمت خودرو نسبت به دو روز گذشته که روند معاملات در بازار آغاز شده است، نسبتا تند شده و امروز تقریبا در همه محصولات بازار، کاهش قیمت به‌چشم می‌خورد.
قیمت انواع خودرو‌های داخلی و خارجی امروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۲+ جدول

به نقل از تجارت نیوز؛ قیمت خودرو در 18 خرداد ماه 1402، با توجه به قیمت‌های اعلامی در وب‌سایت کارنامه، اکثر محصولات بازار، تغییراتی نسبت به روز گذشته داشت.

امروز نسبت به روز‌های گذشته که قیمت‌ها در برابر تغییر، مقاومت می‌کردند، کاهش بیشتری داشتند. چراکه اکثر محصولات بازار، روند نزولی داشته و برخی دیگر هم کاهش قیمتی زیادی را تجربه کردند.

اما نکته مهم این است که خریداری در بازار پیدا نمی‌شود و به‌همین دلیل، قیمت‌ها روزبه‌روز کاهش می‌یابد.

قیمت خودرو‌های داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

قیمت پراید 131 و پراید 111 دقیقا همانند هفته‌های گذشته، تغییر کرد. پراید 131 با 5 میلیون کاهش، به 330 میلیون تومان و پراید 111 با 5 میلیون کاهش، به 350 میلیون تومان رسید.

کوئیک دنده‌ای S پس از روز‌ها مقاومت در کانال 364 میلیونی، با 4 میلیون تومان کاهش، به نرخ 360 میلیون تومان رسید.

دیگران چه می خوانند:
 

سمند LX ساده با مدل 1401، بیشترین کاهش در میان خودرو‌های داخلی را از آن خود کرد. این خودرو با 15 میلیون تومان کاهش در یک روز، به نرخ 530 میلیون تومان معامله شد.

تارا اتوماتیک با مدل 1402، به‌عنوان سدان لوکس ایران خودرو نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با 12 میلیون کاهش بیشتر، به نرخ 818 میلیون تومان رسید. به این ترتیب این سدان تنها طی دو روز، 31 میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

قیمت انواع خودرو‌های داخلی و خارجی امروز 18 خرداد 1402+ جدول

 

قیمت خودرو‌های خارجی و مونتاژی

در بازار خودرو‌های خارجی و مونتاژی نیز، روند بازار خودرو‌های داخلی تکرار شد. با این تفاوت که شیب کاهش قیمت خودرو در این بازار، به‌نسبت بیشتر بود.

ام‌وی‌ام X22 PRO، کراس‌اوور کامپکت مدیران خودرو، پس از چند روز مقاومت در کانال 990 میلیونی، 10 میلیون تومان دیگر عقب‌نشینی کرده و با نرخ 980 میلیون تومان معامله شد.

بسترن B30 رکورددار کاهش قیمت در کل بازار بود. این سدان چینی با 100 میلیون تومان کاهش تنها در یک روز، توانست به کانال یک میلیارد و 250 میلیون تومان سقوط کند.

ریسپکت پرایم بهمن موتور نیز در رتبه دوم، توانست با 50 میلیون تومان کاهش نسبت به روز قبل، بیشترین کاهش پس از بسترن را نصیب خود کند. به این ترتیب این سدان چینی در بازار به قیمت یک میلیارد و 300 میلیون تومان معامله شد.

کراس‌اوور فردا T5 با مدل 1401، که روز گذشته کاهش 80 میلیونی را تجربه کرده بود، امروز توان کاهش قیمت بیشتر را نداشت؛ بنابراین با همان نرخ روز گذشته، یعنی یک میلیارد و 650 میلیون تومان معامله شد.

قیمت انواع خودرو‌های داخلی و خارجی امروز 18 خرداد 1402+ جدول

 

پیش‌بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده

به‌دلیل تعطیلی بازار خودرو طی روز آتی، احتمالاَ بازار شاهد تغییراتی در قیمت خودرو نباشد.

اما همان‌طور که در روز‌های گذشته نیز اشاره شد، به معنای واقعی خریداری در بازار خودرو پیدا نمی‌شود. همین امر قوی‌ترین عامل کاهش روزانه قیمت‌هاست؛ بنابراین تا زمانی که اتفاق سیاسی و اقتصادی مهمی به بازار مخابره نشود و نرخ دلار به همین روند باثبات ادامه دهد، روند نزولی بازار خودرو نیز ادامه خواهد داشت.

ما تنها یک نوسان کوچک در نرخ ارز، می‌تواند خریدار را به سمت بازار کشانده و دوباره التهاب را به بازار بازگرداند.

قیمت انواع خودرو‌های داخلی و خارجی امروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۲+ جدول

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟