قیمت طلا و سکه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ / ترکش اخبار سیاسی دامان سکه را گرفت

روز گذشته قیمت طلا و سکه متاثر از اخبار سیاسی و عدم تمایل معامله‌گران بازار فلز زرد به مبادله، ریزش داشت. این کاهش قیمت باعث شد سکه امامی پس از سه ماه کریدور ۳۰ میلیون تومانی را از دست بدهد. کارشناسان اقتصادی معتقدند اگر اخبار مساعد از نشست شورای حکام روانه این بازار شود، روند قیمت همچنان نزولی است.
قیمت طلا و سکه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ / ترکش اخبار سیاسی دامان سکه را گرفت

تجارت نیوز نوشت: روز گذشته بار اخبار سیاسی بر قیمت طلا و سکه نسبت به سایر بازارها سنگین‌تر بود. دیروز قیمت سکه امامی به کریدور 20 میلیون تومانی برگشت و سکه بهار نیز یک کریدور عقب‌نشینی کرد. طی سه ماه گذشته سکه امامی همواره در کانال 30 میلیونی مبادله شده و این کاهش قیمت در مدت مذکور بی‌سابقه بوده است.

قیمت سکه و طلا 16 خرداد 1402

دیگران چه می خوانند:
 

فعالان بازار فلزات گران‌بها که در هفته‌های گذشته نیز نسبت به هر گونه مبادله در این بازار بدبین بودند دیروز نیز نظاره‌گر روند نزولی بازار بودند و تمایلی به معامله نداشتند.

فعلا بازارهای مالی چشم‌انتظار نتایج نشست‌ شورای حکام، شایعه آزادسازی 24 میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه‌شده ایران و نتیجه اقداماتی نظیر رونمایی از یک موشک هایپرسونیک جدید هستند.

کارشناسان اقتصادی نیز نوسانات قیمتی روزهای گذشته در بازار فلز گرانبها را طبیعی می‌دانند؛ آنها معتقدند در حال حاضر بازار طلا و ارز با آرامش همراه است و عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد.

معامله‌گران طلا و سکه روند قیمت‌ روزهای آینده را در سطوح فعلی پیش‌بینی می‌کنند. به اعتقاد آنها تا تعیین تکلیف نهایی مذاکرات، نوسانات بازار طلا و ارز مانند روزهای گذشته باقی است و سنگینی وزنه کاهش بر روند بازار محسوس است.

 
تغییر کانال سکه امامی و بهار

دیروز 16 خرداد 1402، قیمت سکه امامی 500 هزار تومان کاهش داشت. این قطعه با قیمت 29 میلیون و 801هزار تومان معامله شد.

قیمت سکه بهار آزادی نیز با کاهش 405 هزار تومانی، کانال 27 میلیونی را از دست داد و با قیمت 26 میلیون و 786 هزار تومان مبادله شد.

نیم سکه، دیروز 200 هزار تومان كاهش داشت و با قیمت 16 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد. ربع سکه، با كاهش 150 هزار تومانی به کف کانال 11 میلیون تومانی برگشت. سکه گرمی نیز 80 هزار تومان ارزان شد و با قیمت 6 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد.

کاهش حباب سکه تعدیل شد

در میانه معاملات روز گذشته، حباب سکه‌ میلیونی ریخت اما در پایان معاملات، این کاهش قیمت حباب کمی تعدیل شد. دیروز حباب سکه امامی با 752 هزار تومان ریزش، بیشترین مقدار کاهش قیمت را داشت و از حباب سکه بهار نیز 624 هزار تومان کم شد.

دیروز قیمت طلا نیز كاهش داشت. هر مثقال طلا با قيمت 10 ميليون و 649 هزار تومان معامله شد و کاهش قیمت 22 هزار تومانی داشت. هر گرم طلای 18 عیار نیز نزدیک به 7000 تومان كاهش داشت و با قیمت دو میلیون و 457 هزار تومان مبادله شد.

قیمت طلای دست دوم نیز دو میلیون و 425 هزار تومان شد. گفتنی است دیروز قیمت انس جهانی طلا روند افزایشی داشت و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت 1963 دلار معامله شد.

قیمت طلا و سکه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ / ترکش اخبار سیاسی دامان سکه را گرفت

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟