19 فروردین 1399       7آوریل2020        ساعت   
کد خبر : 806206
تاریخ خبر : 1397/10/17 2:12 ب ظ
اکو آنلاین: صندوقی که این روز‌ها سر زبان‌ها افتاده صندوق پشتوانه طلای لوتوس با مدیریت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان است که در تیرماه ۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده است. این صندوق که درارایی هایش عمدتاً سکه و آتی می‌باشد و از رشد قیمت سکه بهرمند می‌گردد تا به حال بازدهی بیش از ۲۰۰ درصد را نصیب سرمایه گذاران کرده است.
به گزارش پایگاه خبری اکو آنلاین: علی تیموری شندی مدیرعامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۹۶ بیش از ۱۸۰۰ میلیارد تومان تامین مالی در حوزه‌های خودرو، سلامت، IT و ... صورت گرفته که تامین مالی لوتوس پارسیان نیز بخش عمده آن را از مسیر انتشار اوراق شرکتی در بازار سرمایه انجام داده است همچنین بیش از سه هزار میلیارد تومان کار مشاوره عرضه و پذیرش داشته‌ایم و نزدیک به ۴۵۰۰ میلیارد تومان تعهد بازارگردانی انواع اوراق، صندوق و ... را نیز انجام داده‌ایم.
وی گفت: آخرین آمار‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۹۷ تا به امروز ۱۶۰۰ میلیارد تومان تامین مالی در بازار سرمایه انجام شده است که تامین سرمایه لوتوس پارسیان سهم ۵۰ درصدی از این تامین مالی داشته است.
تیموری به تنوع ابزار‌های تامین مالی تامین سرمایه لوتوس اشاره کرد و گفت: هم به لحاظ تنوع و هم به لحاظ تعداد تامین سرمایه لوتوس پارسیان متنوع‌ترین ابزار‌های را در اختیار دارد. در حال حاضر لوتوس ۱۰ صندوق را راه اندازی کرده است و در حال حاضر حجم کل صندوق‌های سرمایه گذاری به ۱۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد. 
مدیر عامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان گفت: نخستین صندوق کالایی ما صندوق طلا بود، این صندوق بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان ارزش داشته و در سال ۹۷ حداقل ۱۲۰۰ میلیارد تومان معامله با بیش از ۴۰۰ هزار سکه در این صندوق شکل گرفته است.
تیموری درباره انتظارات بازار سرمایه از بانک مرکزی بعد از انتخاب عبدالناصر همتی به عنوان رییس کل جدید اظهار داشت: ابتدا بانک مرکزی می‌بایست با ایجاد یک تعامل متفاوت و جدید با بازار سرمایه زمینه همکاری‌های توسعه گرا را ایجاد کنند.
وی در ادامه افزود: بانک مرکزی می‌بایست برای مدیریت بحران‌ها از ظرفیت همه بازار‌ها به خصوص بازار سرمایه به خوبی استفاده کند و در سویی دیگر بانک مرکزی می‌بایست با رعایت انضباط پولی، جلوگیری از ایجاد سود‌های نا متعارف و با استفاده از ابزار‌های کنترلی بازار سرمایه نسبت به مهار و کنترل بحران‌های موجود اقدام کند.
وی به شفافیت بازار سرمایه به ویژه بورس کالا اشاره کرد و گفت: تعیین قیمت‌ها با مکانیزم بورس کالا شفاف و منصفانه است و حذف رانت را به همراه دارد.
مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان با اشاره به اهمیت بورس کالا در اقتصاد ملی از برنامه‌های جدید این شرکت و بورس کالا در حوزه کشاورزی، انرژی و مخابرات خبر داد و تاکید کرد: بازار سرمایه بهترین ابزار تامین مالی بخش تولید اقتصاد است.
تیموری به ورود این تامین سرمایه به بازار سهام اشاره کرد و گفت: امیدواریم تا انتهای سال با سرمایه کنونی ۵۰۰ میلیارد تومان وارد بازار سرمایه شویم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصاد وطن در خصوص وضعیت نقدینگی و نرخ سود سپرده‌ها با نرخ تامین مالی کنونی در اوراق، آیا تامین مالی از طریق اوراق میتواند در سال ۹۷ به رکورد سال ۹۶ دست یابد گفت: اگر در سال‌های اخیر تامین سرمایه فعالیتی آهسته داشت بدلیل این بوده که زیرساخت‌های لازم برای مدیریت ریسک فراهم بیاوریم، زیرا مدیریت ریسک در تامین سرمایه اولویت اول را دارد. کما اینکه در ابتدای سال ۸۰۰ میلیارد تومان اوراق را به تنهایی منتشر کردیم که بزرگترین تامین مالی در بخش خصوصی در بازار سرمایه بوده است که ضامن نداشت و ۴۰ درصد آن در بازار جذب شد
وی گفت: اتفاقی که اخیرا در بازار افتاده خصوصا در بازار بدهی نرخ‌هایی بالاتر از نظام بانکی می‌باشد. بدلیل تحولاتی که در بازار ارزی رخ داده است و تغییر رویکرد که دولت در طی یکسال گذشته داشته است از تامین مالی مستقیم به تامین مالی غیر مستقیم و فروش غیر مستقیم بوده است. در حاضر حاضر دولت بدهی‌های خودش را در قالب اوراق اخزا می‌فروشد. 
تیموری افزود: این تغییر رویکرد موجب شد نرخ‌هایی که در بازار رقم میخورد نرخ‌ها را دولت متحمل نمی‌شود، متاسفانه یک بخش عمده آن پیمانکاربرعهده دارد و افزایش ارز و تورم انتظاری که وجود داشت موجب شد خیلی از این پیمانکاران اوراق را زیر قیمت واگذار کرده و به سراغ سایر دارایی‌ها بروند و همین امر سبب شد تا در دوما اخیر روندی روبه رشد در بحث نرخ اوراق بدهی در بازار داشته باشیم.
وی گفت: تا انتهای سال ۹۷، ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان اوراق در دست انتشار داریم که بخش قابل توجهی از آن می‌توانیم منتشر کنیم.

گفتگو:اصغر قلباربند


 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 پروازهای چارتری بلای جان حمل‌ونقل هوایی/ضعف مشهود سازمان هواپیمایی در نظارت     محدودیت عرضه بنزین سوپر تا پایان مرداد رفع می‌شود     مهلت دوباره به مشمولانی که برای دریافت سهام عدالت اقدام نکرده‌اند     جزئیات جدید پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی/ بندپی: ۴۵۰۰میلیارد تومان پرداخت شد     گزارش تحقیق و تفحص از قاچاق کالا به صحن مجلس می‌رود     سود در بانک‌ها بالا رفت/ ۱۸ درصد یکساله     تاکید اعضای هیات مدیره بانک ملّی ایران بر لزوم رفع مشکلات بخش تولید     همراهی با دولت دوازدهم در یک سالگی /5/ موفقیت ارزنده بانک ملّی ایران در کاهش مطالبات معوق