15 تیر 1399       5ژوئیه2020        ساعت   
کد خبر : 866754
تاریخ خبر : 1399/02/06 10:02 ق ظ
ابوترابی در گفت‌وگو با شمانیوز مطرح کرد؛
اقتصاد وطن: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت که مدیریت کاخ‌نشینی روحانی از سعدآباد برای مقابله با کرونا یک نمره منفی در کارنامه دولت او به‌جا می‌گذارد.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد وطن:

ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون شوارها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره عملکرد دولت در مقابله با کرونا اظهار کرد: در امر مقابله با بیماری کرونا نباید برای دولت موفقیتی در نظر گرفت؛ بلکه در اینجا باید میان اقدامات دولت و واقدامات مردمی تفکیک قائل شد.

وی با بیان اینکه باید پذیرفت دولت در مهار کرونا بدترین وجه مدیریت را از خود نشان داد، گفت: ضعف و سستی‌های مکرر از سوی دولت، همچون مانعی بر سرراه عزم ملی در زمینه مقابله با کرونا به حساب می‌آید.

 

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس دهم اعلام دیرهنگام در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را یکی از اشکالات عمده دولت در عرصه مدیریت بحران به وجود آمده ناشی از کرونا عنوان کرد و گفت: ایام تعطیلات نوروز و روزهای منتهی به پایان سال 98 فرصت طلایی‌ای بود که دولت با افزایش محدودیت‌ها و ممنوعیت سفرهای نوروزی، به راحتی می‌توانست زنجیره شیوع کرونا را قطع کند، اما دولت با تعلل بیش از حد این فرصت طلایی را زائل کرد.

 

ابوترابی با اشاره به اینکه ضعف و تعلل دولت در مواجه و مقابله به‌جا با بیماری کرونا صدای رئیس مجلس را هم در آورد، یادآور شد: آقای لاریجانی از رهبر معظم انقلاب تقاضا کرد تا رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا تغییر کند و یا حتی اوضاع آن‌چنان وخیم شده بود که میان وزیر بهداشت و وزیر صنعت مشاجره صورت گرفته بود یا نامه‌های تند علیه یکدیگر نوشته شد؛ در صورتی‌که اگر رئیس‌جمهور از همان ابتدا ستاد مقابله با کرونا را مدیریت می‌کرد و تصمیمات بجا و اصولی در پیش می‌گرفت، شاهد چنین رفتارهایی از سوی مقامات نبودیم.

 

وی با انتقاد از نحوه مدیریت امورات جاری کشور توسط روحانی از کاخ سعدآباد گفت: مدیریت کاخ‌نشینی از راه دور آقای روحانی، عدم حضور او در میان مردم، عدم توجه به نظرات کارشناسی و نیز عدم توجه او به نامه پنج وزیر پیشین بهداشت نمره صفر و حتی منفی در کارنامه مدیریتی دولت به‌جا گذاشت.

 

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم دستور رهبر معظم انقلاب به نیروهای مسلح برای تشکیل یک قرارگاه بهداشتی و درمانی را پرکننده خلأها و ضعف‌های تصمیمات دولتی عنوان کرد و در همین رابطه افزود: این دستور رهبر انقلاب سرآغاز اتفاقات مبارکی بود که سبب شد تا نیروهای بسیج و نیروهای مسلح منسجم و متحد پا به عرصه جهاد بگذارند و به مقابله با ویروس کرونا بشتابند؛ لذا در همین راستا شاهد هستیم که با ورود نیروهای مسلح و بسیج تولید ماسک و اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده چند ده برابر شد یا پیش از این کیت تشخیص کرونا در کشور وجود نداشت که امروز به مرحله صادرات آن دست یافته‌ایم و کمبود تجهیزات بیمارستانی جبران شده است.

ابوترابی گفت: پس باید گفت اقدامات دولت در زمینه مقابله با کرونا منفی، اما اقدامات مردمی، بسیج و نیروهای مسلح مثبت بوده است.

 

وی با بیان اینکه دولت برای پساکرونا هیچ برنامه اقتصادی ندارد، خاطرنشان کرد: اساساً این دولت هیچ برنامه‌ای برای حل مشکلات ندارد و اگر هم داشته همچون مسکن کوتاه‌مدت عمل کرده است؛ چون دولت دوازدهم آن‌قدر ضعیف و فشل شده که کشور را به طور کلی رها کرده و تا زمانی که آقای روحانی در مسند ریاست جمهوری باقی است، نباید انتظار داشت که کارهای بزرگ انجام شود.

 

 

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 پروازهای چارتری بلای جان حمل‌ونقل هوایی/ضعف مشهود سازمان هواپیمایی در نظارت     محدودیت عرضه بنزین سوپر تا پایان مرداد رفع می‌شود     مهلت دوباره به مشمولانی که برای دریافت سهام عدالت اقدام نکرده‌اند     جزئیات جدید پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی/ بندپی: ۴۵۰۰میلیارد تومان پرداخت شد     گزارش تحقیق و تفحص از قاچاق کالا به صحن مجلس می‌رود     سود در بانک‌ها بالا رفت/ ۱۸ درصد یکساله     تاکید اعضای هیات مدیره بانک ملّی ایران بر لزوم رفع مشکلات بخش تولید     همراهی با دولت دوازدهم در یک سالگی /5/ موفقیت ارزنده بانک ملّی ایران در کاهش مطالبات معوق