15 مرداد 1399       5اوت2020        ساعت   
کد خبر : 877337
تاریخ خبر : 1399/05/03 3:45 ب ظ
اقتصاد وطن: خشک شدگی لب یکی از متعارف ترین مشکلاتی هست که با آغاز سرما، باعث ناراحتی افراد شده و از جذابیت آن ها می‌کاهد
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد وطن:

 

خشک شدگی لب  یکی از متعارف ترین مشکلاتی هست که با آغاز سرما، باعث ناراحتی افراد شده و از جذابیت آن ها می‌کاهد، اگر دیدید که لبهای شما از بعضی علائم مثل ترک خوردن، پوسته پوسته شدن، قرمز شدن، خشکی، یا زخم شدن رنج می برند، لازمست فهرست زیر در مورد درمانهای خانگی طبیعی را بخوانید تا لبخندی نرم و درخشان را بر لب های خود بنشانید.بعضی از عوامل اصلی که باعث خشک شدگی لب میشوند عبارتند از هوای سرد، قرار گرفتن در دسترس آفتاب، سیگار کشیدن، دی‌هیدراسیون، واکنشهای آلرژیک، و کمبود ویتامین. دیگر علتهای ترک خوردن و خشکی لبها میتواند کمبود ویتامین B یا نامتعادل بودن هورمون تیروئید باشد که میتواند با پایبندی طولانی مدت به یک رژیم خوراکی سالم و طبیعی درمان شود.

 

خشکی و ترک خوردن لبها همینطور می تواند ناشی از حساسیت بالا به یک  رژ لب اخیر  باشد. دراین صورت، باید بهرهگیری آنرا متوقف کنید. به هر دلیلی اگراز ترک خوردن لب رنج می برید، کافیست این ۱۲ درمان خانگی طبیعی را در نخستین مهلت امتحان کنید.

 

عادت های سالم برای درمان خشک شدگی لب 

تولیدات تجاری زیادی برای درمان ترک خوردگی و خشک شدگی لب در بازارهای کنونی وجود دارند. با این وجود، با دنبال کردن چند درمان خانگی طبیعی و بدون صرف هزینه‌های چندان به سهولت می توانید از عهده این مشکل برآیید.

 

۱ » صبور باشید 

مقدور هست یک هفته طول بکشد که لبهای شما به حالت طبیعی خود بازگردند. در طول این مدت، شما باید نسبت بخود مهربان و صبور باشید.

 

۲ » مواظبت خمیر دندان خود باشید 

شاید خشک شدگی لب از عناصری ناشی شوند که آلرژی برانگیز میباشند ودر این میان دهانشویه و خمیر دندان بیشترین پتانسیل را دارند. در اینصورت باید خمیر دندان را تغییر داد و برای چند روز هم از دهانشویه بهرهگیری نکرد تا دید که آیا مشکل برطرف میشود یا خیر. بعد از مسواک زدن دندان نیز دهان رابا توجه بشویید.

 

۳ » رژ لب، درمانی برای لبهای خشک و ترک خورده 

این راه حل تنها برای خانم ها کاربرد دارد. رژ لب می تواند لبها را در مقابل پرتوهای فرابنفش خورشید حفظ کند، و اینروزها شما می توانید رژلبهایی خریداری کنید که شامل ضد آفتاب برای تقویت اثر حفاظتی میباشند. رژلب همینطور می تواند مثل یک مرطوب کننده عمل کند.

 

۴ » از آفتاب دوری کنید 

همانگونه که گفتیم، پرتوهای فرابنفش خورشید می توانند برای پوست حساس لب بسیار آسیب زا باشند ودر عین حال به پوست بدن نیز آسیب وارد میکنند. در واقع، از آنجا که  پوست لبها شامل ملانین  رنگدانه‌ای که پوست را در برابر پرتوهای UV خورشیدی پشتیبانی می کند- نیست، سرطان پوست اغلب دراین محل ظاهر می شود. سرطان‌های پوستی که روی لب ظاهر می شوند، بسیار خطرناکتر میباشند و احتمال گسترش انها بیشتر هست. بنابر این، اگردر یک روز آفتابی بیرون می روید، باید از بالم لبی بهرهگیری کنید که شامل ضد آفتاب هست.

حالا که با یکسری از عادات برای مبارزه با خشک شدگی لب آشنا شدید، در مطلب بعدی به درمانهای خانگی آن خواهیم پرداخت.

منبع:تالاب

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 پروازهای چارتری بلای جان حمل‌ونقل هوایی/ضعف مشهود سازمان هواپیمایی در نظارت     محدودیت عرضه بنزین سوپر تا پایان مرداد رفع می‌شود     مهلت دوباره به مشمولانی که برای دریافت سهام عدالت اقدام نکرده‌اند     جزئیات جدید پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی/ بندپی: ۴۵۰۰میلیارد تومان پرداخت شد     گزارش تحقیق و تفحص از قاچاق کالا به صحن مجلس می‌رود     سود در بانک‌ها بالا رفت/ ۱۸ درصد یکساله     تاکید اعضای هیات مدیره بانک ملّی ایران بر لزوم رفع مشکلات بخش تولید     همراهی با دولت دوازدهم در یک سالگی /5/ موفقیت ارزنده بانک ملّی ایران در کاهش مطالبات معوق