6 آبان 1399       27اکتبر2020        ساعت   
کد خبر : 877798
تاریخ خبر : 1399/07/13 2:42 ب ظ
از سوی رییس دفتر و معاون رییس جمهوری صورت گرفت:
اقتصاد وطن: در گردهمایی تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تامین مالی نوآوری کشور با حضور رییس دفتر و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مدیر عامل بانک ملت تجلیل شد.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد وطن: دکتر محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری در جمع مدیران ارشد نظام بانکی و  فعالان حوزه شرکت های دانش بنیان کشور در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: مشکلات امروز کشور در حوزه های مختلف را تنها می توان با کمک نیروی انسانی جوان و متخصص داخلی حل کرد.


وی افزود: ما حمایت از شرکت های دانش بنیان را از سال ۱۳۹۲ شروع کردیم که در آن زمان هنوز مبحث استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان مثل امروز مورد توجه دولت و جامعه نبود اما هر چه پیش تر رفتیم، اهمیت این موضوع بر همگان روشن تر شد و امروز نتایج درخشان حمایت از این حوزه را می بینیم.


رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در شرایط تحریم و فشار اقتصادی شدید می توانند بسیاری از نیازمندی های کشور را برطرف کنند، تصریح کرد: هر گاه ما به فارغ التحصیلان جوان و نخبه کشور اعتماد کردیم بازخورد و نتیجه آن شگفت آور بوده و به همین دلیل توصیه من به نظام بانکی و مدیران آنها این است که از زاویه دیگری به این بخش نگاه کنند چرا که سرمایه گذاری در این حوزه در واقع سرمایه گذاری بر روی ایده ها و تخصص هاست که می تواند در آینده ضمن سود آوری برای بانکها به حل مشکلات و پیشرفت کشور نیز کمک کند.


وی ادامه داد: دولت در سال های اخیر تمام ریسک های مربوط به شروع و ادامه فعالیت های شرکت های دانش بنیان را پذیرفته و هرگز به دلیل اینکه صاحبان و فعالان در این شرکت ها جوان و یا فاقد سرمایه اولیه بودند، دست از حمایت آنها برنداشته چرا که در تمام دنیا سرمایه گذاری بر روی ایده های نو ریسک پذیری بالایی می طلبد و اگر این ریسک ها پذیرفته نشود، نوآوری و پیشرفتی هم حاصل نخواهد شد.


دکتر واعظی با بیان اینکه خوشبختانه امروز در کشور فعالیت شرکت های دانش بنیان بسیار گسترده شده و این حوزه توانسته است بخشی از تولید و گردش اقتصاد کلان کشور را به خود اختصاص دهد، ادامه داد: در شرایط دشوار اقتصادی و همه گیری بیماری کرونا، شرکت های دانش بنیان به کمک دولت آمده اند و بسیاری از کالاها و نیازمندی های حال حاضر جامعه توسط همین شرکت ها تولید می شود.


در پایان این گردهمایی، از دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک ملت به عنوان یکی از مدیران برگزیده سیستم بانکی در حمایت ازشرکت های دانش بنیان، از سوی رییس دفتر و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تجلیل شد.


این گزارش می افزاید، دکتر بیگدلی و هیات همراه در حاشیه این آیین، از نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان بازدید و با تعدادی از فعالان این حوزه گفت و گو کردند.


محسن مقدسی، فرشاد جهاندیده و علی اکبر صابریان مدیران امور و علی محمدی مدیر شعب منطقه ۵، مدیرعامل بانک ملت را در این گردهمایی و بازدید همراهی کردند.

 

 

 

 

 
 

 

 

منبع: شمانیوز
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 پروازهای چارتری بلای جان حمل‌ونقل هوایی/ضعف مشهود سازمان هواپیمایی در نظارت     محدودیت عرضه بنزین سوپر تا پایان مرداد رفع می‌شود     مهلت دوباره به مشمولانی که برای دریافت سهام عدالت اقدام نکرده‌اند     جزئیات جدید پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی/ بندپی: ۴۵۰۰میلیارد تومان پرداخت شد     گزارش تحقیق و تفحص از قاچاق کالا به صحن مجلس می‌رود     سود در بانک‌ها بالا رفت/ ۱۸ درصد یکساله     تاکید اعضای هیات مدیره بانک ملّی ایران بر لزوم رفع مشکلات بخش تولید     همراهی با دولت دوازدهم در یک سالگی /5/ موفقیت ارزنده بانک ملّی ایران در کاهش مطالبات معوق