31 فروردین 1400       20آوریل2021        ساعت   
اقتصاد وطن: رئیس‌جمهور با اشاره به تبلیغات ناروای رسانه‌های ضد ایرانی درباره واکسن کرونا گفت: ایران در پی ساخت و خرید واکسن است، اما آمریکایی‌ها کارشکنی کردند و اعلام شد باید دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اجازه دهد.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد وطن:  

 

رئیس‌جمهور: ایران در پی ساخت و خرید واکسن است، اما آمریکایی‌ها کارشکنی کردند

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: خوشحالیم که در کشور منطقه قرمز نداریم. تقریبا منطقه نارنجی هم نداریم و بیشتر کشور منطقه زرد است و باید این شرایط را حفظ کنیم.

تاکید روحانی برای پایدار ماندن وضعیت کنترل شده

وی ادامه داد: فوت صد و سی و خرده‌ای هم زیاد است و اگر زیر صد هم برویم خیلی زیاد است. اولین مساله پایدار ماندن وضعیت کنترل شده است. ما شاهد جهش این ویروس در کشورهای دیگر مخصوصاً در انگلیس هستیم که از انگلیس عبور کرده است و به دیگر کشورهای اروپایی هم رسیده است، باید مراقبت بیشتری از مسافرانی که از این منطقه عبور کرده‌اند و ورودی‌ها داشته باشیم تا این ویروس جهش‌یافته مردم را گرفتار نکند.  

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام فاطمیه

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همیشه باید مراعات کنیم در یک شرایط عادی نیستیم و در شریط کرونایی هستیم، اظهار داشت: شهادت حضرت زهرا (س) در پیش است؛ مردم نسبت به خاندان رسالت عشق می ورزند و این حق آنها است اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرعی است و آنها هم از ما همین را می‌خواهند.

وی در مورد واکسن گفت: این رسانه‌های ضد ایرانی که خیلی هم پر رو هستند واقعیت‌ها را تحریف می‌کنند و روی موج سوار می‌شوند. مدتها گفتند همه دنیا واکسن می‌زند و ایران پول ندارد یا دارد نمی‌تواند پرداخت کند. مردم توجه کنند از همان روزهای اول یکی از اقدامات ساخت واکسن و خرید واکسن بود.

چطور می‌توان به آمریکا اعتماد کرد؟

رئیس جمهور تصریح کرد: تمامی تبلیغاتی که می‌شد نادرست و ناروا است. بله؛ ایران حتماً به دنبال ساخت واکسن است و همزمان هم به دنبال خرید واکسن تایید شده هستیم. حتما آمریکایی‌ها در این کار کارشکنی کردند و فعالیت خبیثانه و رذیلانه در همه جا از سوی آمریکایی ‌ها است. چطور می‌توان به شما(آمریکا) اعتماد کرد. شما که در دزدی معروفید. شما که مترصد هستید پولی از ما پیدا کرده تا آن را بگیرید. چگونه می‌توان به شما اعتماد کرد. فکر نکنید مشکلی نداریم.

وی اضافه کرد: پولی را از بانکی تهیه کردیم تا واکسن را از کوواکس بخریم ولی آنها گفتند باید اوفک اجازه دهد. آنها آنقدر مردم و سازمان بهداشت جهانی را ترسانده اند. پول را تهیه کرده، آن کشور با انتقال پول موافقت کرده، اوفک هم قبول کرده ولی گفتند پول ابتدا باید بانک آمریکایی بیاید.

دولت به دنبال تصویب لوایح FATF 

روحانی در مورد نقش FATF در تهیه واکسن کرونا بیان داشت: من کاری ندارم که FATF موثر است یا نه؛ اما ما ۴ لایحه دادیم که دوتای آن تصویب شد و دولت هم می‌خواهد دوتای دیگر آن هم تصویب شود.

وی ادامه داد: مردم فکر نکنند ما مشکل نداریم. اینکه مقام معظم رهبری گفتند تحریم را بی اثر کنید ما هر لحظه داریم این کار را انجام می‌دهیم. هر لحظه که پولی وارد کشور و کالایی صادر می‌شود، بدانید ساعت‌ها برای این کار جنگیده شده است. این کاری است که از سال ۹۷ ساعت‌ها و لحظه‌ای انجام شده است.

روحانی بیان داشت: آنروزی را که واکسنی را خریدیم و وارد کشور شد به دقت به مردم گزارش داده شود. اگر اینکار نشود دوباره یک بازی جدید شروع خواهد شد. اولیوت‌ها برای تزریق واکسن مشخص است. آنهایی که بیماری زمینه‌ای دارند و کادر درمان، اولویت‌های ما هستند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: یکی از مسائل مهم ما فصل زمستان، از نظر بیماری و شرایطی که فصل دارد، اگر از این مسائل بگذریم، وارونگی هوا می‌تواند موثر باشد. در فصل سرما وارونگی هوا و ذرات معلق می‌تواند در سیستم ایمنی بدن تاثیر سوء داشته باشد. 

روحانی بیان داشت: پاندومی کرونا یک بیماری معمولی نبود و در تمامی ابعاد زندگی ما، از ورزش ما، اقتصاد ما و... تاثیر گذاشت و در دنیا هم همچنین بود. برای حل مشکلات نیاز به این داریم که همه کمک کنند. 

رئیس جمهور با اشاره به کمک همه دستگاه‌ها در مبارزه با کرونا و حل مشکلات کشور تصریح کرد: این بیماری باعث شد ما به فضای دیجیتال بیشتر تکیه کنیم و باید اقتصاد و دولت الکترونیک باشد. این ویروس ضعیف نشده که بگوئیم دارد از بین می‌رود. ما باید تلاش کنیم، مسیر ابتلا و فوت نزولی شود اما این نباید تبدیل به عادی انگاری شود. ما باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و ادامه دهیم.

بشر بر ویروس کرونا پیروز خواهد شد 

وی در مورد ویروس جهش یافته انگلیسی بیان داشت: ما اول باید پیشگیری کنیم اما اگر با این مشکل روبرو شدیم همین ماسک گذرای و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. امید ما به آینده نباید کاهش یابد. بهر‌حال بشر بر این ویروس پیروز خواهد شد و حتماً هم واکسن مطمئن داخلی یا خارجی ساخته می‌شود. 

ادامه دارد ...

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 ادامه بلاتکلیفی مدیریتی در فولاد مبارکه     قاضی‌زاده: زمان «اقدام در برابر اقدام» در قبال غربی‌هاست     تعطیلی ۱۰ موسسه پایان نامه فروشی/ نحوه برخورد با متقلبان علمی      وعده قالیباف به تلفیق درباره بودجه/ مجلس بودجه را واقعی می‌کند     صادرات گاز به کویت، فرصتی که سوخت     ناکارآمدی‌هایی که بروز آنها چهار سال به تعویق افتاد/ کدام هم‌تیمی‌های موسوی وارد دولت روحانی شدند؟     رئیس‌جمهور: ایران در پی ساخت و خرید واکسن است، اما آمریکایی‌ها کارشکنی کردند     تولید ناخالص داخلی ایران به ۶۲۲ هزار میلیارد تومان رسید