4 بهمن 1399       23ژانویه2021        ساعت   
کد خبر : 898024
تاریخ خبر : 1399/10/20 3:50 ب ظ
اقتصاد وطن: وبینار ملی تخصصی استانداردهای جهانی روابط عمومی به همت انجمن روابط عمومی ایران و نمایندگی انجمن روابط عمومی ایران در استان اصفهان به سخنرانی حمید شکری خانقاه مدرس دانشگاه و مدیر روابط عمومی و ارتباطات برنامه مهارت سنجی شغلی اروپایی اسکو در ایران و نویسنده کتاب برنامه ریزی راهبردیارتباطی در روابط عمومی به صورت آنلاین در بستر شبکه رایلایو و با حضور مدیران روابط عمومی و کارشناسان این حوزه در سطح کشوربرگزار شد.
به گزارش اقتصاد وطن: وبینار ملی تخصصی استانداردهای جهانی روابط عمومی به همت انجمن روابط عمومی ایران و نمایندگی انجمن روابط عمومی ایران در استان اصفهان به سخنرانی حمید شکری خانقاه مدرس دانشگاه و مدیر روابط عمومی و ارتباطات برنامه مهارت سنجی شغلی اروپایی اسکو در ایران و نویسنده کتاب برنامه ریزی راهبردیارتباطی در روابط عمومی به صورت آنلاین در بستر شبکه رایلایو و با حضور مدیران روابط عمومی و کارشناسان این حوزه در سطح کشوربرگزار شد.

دکتر شکری خانقاه با بیان اینکه"روابط عمومی راهبردی باید زبان مشترک جهانی را پیدا کرده و خود را با استاندارهای جهانی هماهنگ کند ادامه داد:

روابط عمومی باید برای ارتقای کیفیت و جایگاه سازمانی و ایفای نقش موثر در موفقیت سازمانی باید در سه سطح روابط عمومی پایه ، روابط عمومی حرفه ای و روابط عمومی تخصصی و راهبردی ارتقا پیدا کنند.

وی تاکید کرد: روابط عمومی در سطح پایه باید از نگرش ارتباطی راهبردی و مهارتهای ارتباطی توام با مثبت اندیشی برخوردار شود و در سطح حرفه ای باید قادر باشد فرآیندهای کاری و شغلی خود را احصاکرده و با معیارهای شایستگی و استاندارهای جهانی خود را هماهنگ کند.

 

شکری خانقاه افزود:موفقیت روابط عمومی ها در گروه وارد شدن آنها به حوزه تخصصی و راهبردی است که باید در این سطح قادر باشند سناریست و استراتژیست ارتباطی سازمان مربوطه باشند و برای تمام دغدغه ها و مسائل سازمان برنامه اقدام ارائه کنند.

این مدرس دانشگاه برای تحول در این حوزه پیشنهاد کرد که روابط عمومی ها برای برخورداری از یک روابط عمومی متخصص و راهبردی باید آموزشهای کاربردی را در دستور کار قرار دهند و انجمن ها و تشکل های روابط عمومی نیز به صورتی هماهنگ‌ در پی ایجاد نظام صنفی روابط باشند‌که برای برخورداری از یک روابط عمومی تخصصی و راهبردی ما باید از منشور ملی، استاندارهای جهانی در قالبی بومی و حرفه ای گرایی شغلی در روابط عمومی حمایت کنیم و برای رسیدن به جایگاه شایسته برنامه مدون ارتباطی طراحی کنیم .

در ادامه این وبینار ،میزگردی تخصصی با محوریت راهکارهای استاندارد سازی در روابط عمومی با حضور اساتید دکتر حمید کمالی مجری برنامه مهارت سنجی حرفه ای با استاندارد اروپایی(ESCO) در ایران،دکتر احمد پاکزاد رئیس کمیته نظارت و ارزیابی انجمن روابط عمومی ایران،دکتر احمد یحیایی ایله ای استاد دانشگاه و نویسنده کتاب استانداردهای روابط عمومی و دکتر داوود زارعیان استاد دانشگاه و نویسنده کتاب روابط عمومی همراه برگزار و با پرسش و پاسخ حاضرین به تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است گواهینامه معتبر این وبینار علمی از سوی انجمن روابط عمومی ایران صادر و برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.

منبع: شمانیوز
 

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 ناکارآمدی‌هایی که بروز آنها چهار سال به تعویق افتاد/ کدام هم‌تیمی‌های موسوی وارد دولت روحانی شدند؟     رئیس‌جمهور: ایران در پی ساخت و خرید واکسن است، اما آمریکایی‌ها کارشکنی کردند     تولید ناخالص داخلی ایران به ۶۲۲ هزار میلیارد تومان رسید     سکته ناقص بورس در مسیر صعود/ وضعیت بورس در ۲ هفته آینده چگونه خواهد بود؟      پروازهای چارتری بلای جان حمل‌ونقل هوایی/ضعف مشهود سازمان هواپیمایی در نظارت     محدودیت عرضه بنزین سوپر تا پایان مرداد رفع می‌شود     مهلت دوباره به مشمولانی که برای دریافت سهام عدالت اقدام نکرده‌اند     جزئیات جدید پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی/ بندپی: ۴۵۰۰میلیارد تومان پرداخت شد