31 فروردین 1400       20آوریل2021        ساعت   
کد خبر : 898076
تاریخ خبر : 1399/11/25 11:53 ق ظ
اقتصاد وطن: در دیدار با فعالان اقتصادی بابلسر و فریدونکنار اظهار داشت: مناطق شمالی باید به قطب آی تی کشور تبدیل شوند.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد وطن:   به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در نشست با فعالان اقتصادی بابلسر و فریدونکنار، با بیان اینکه سه سال پیش آمریکایی ها وعده داده بودند که سه ماهه حکومت ایران عوض می شود،‌ گفت: از آن زمان سه سال گذشت و آن رژیم آمریکا دیگر نیست.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: با وجود اینکه درآمد نفتی به کمترین مقدار رسیده ولی بودجه، بدون نیاز به استقراض از بانک مرکزی بسته شد. 

به گفته وی، در ۱۰‌ ماهه امسال به اندازه کل سال گذشته تسهیلات بانکی پرداخت شد، در واقع در سالی که دشمن‌ خواست با فشار حداکثری میان مردم و دولت فشار ایجاد کند این موفقیت ها حاصل شد.  

وزیر امور اقتصادی و دارایی به شرایط سخت کشور در تامین ضروریات در ابتدای شیوع کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: در ابتدای کرونا برای تامین ضروری ترین موارد،  کشور به کشور جستجو می کردیم و  به عنوان نمونه رفتار کره جنوبی علنی شد که حاضر نشد با پول خودمان واکسن تهیه کند، اما در حال حاضر به نقطه ای رسیدیم که به دولت اعلام کردیم که برخی تجهیزات کرونایی امکان صادرات دارد .

وی افزود: این دستاوردها ناشی از تقویت بنیان های اقتصادی در طول عمر جمهوری اسلامی است. 

دکتر دژپسند با بیان اینکه بابلسر مهد علم است و دانشکده اقتصاد دانشگاه بابلسر در کشور شاخص است،‌ تصریح کرد: نباید اجازه دهیم که با فعالیت های ضد اقتصادی و فرهنگی چهره علمی این شهرستان خدشه‌دار شود. در واقع بابلسر بخشی از شمال کشور است که اگر توسعه یابد می تواند بسیاری از نیازهای کشور را تامین کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به خودکفایی در گندم به عنوان یک‌ کالای استراتژیک اشاره کرد و اظهار داشت: عبور تعداد شرکت های دانش بنیان از ۵ هزار عدد و موفقیت آنان در تولید واکسن کرونا، از توانایی های جمهوری اسلامی ایران است.


وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه، این جلسات منطقه ای به شناسایی مشکلات کمک‌ می‌کند،‌ افزود: بخش خصوصی فکر نکند که در یک طرف و بخش دولتی یک طرف دیگر قرار دارد، همه برای اقتصاد و بهبود رفاه مردم تلاش می کنیم.


وزیر اقتصاد در ادامه اظهار داشت: ما برای خودمان تکلیف می دانیم که حامی بخش خصوصی باشیم. بخش خصوصی یار دوازدهم نیست بلکه بازیگر اصلی اقتصاد کشور است و در دوران تحریم بخش خصوصی بازیگر اصلی رفع تحریم ها به شمار می رود. 


دژپسند در ادامه بر اهمیت مسئولیت بانک ها در صیانت از دارایی سپرده گذاران تاکید کرد و در این خصوص گفت: بانک ها باید از سپرده های مردم صیانت کنند و برخی سخت گیری ها برای حمایت از سپرده مردم است. 


دکتر دژپسند با تاکید بر اینکه ورود منابع بانکی به تولید موجب رونق کشور می شود، اظهار داشت: مدل روابط متقابل در سرلوحه فعالیت ها قرار دارد و بر همین اساس کشاورزی مازندران باید مدرن شود .

وی بهسازی اراضی کشاورزی برای این استان را ضروری دانست و اظهار داشت: آب شیرین از نعمت های‌ شمال کشور است و نباید به هدر برود و مدیریت آن مهم است. 

وی با تاکید بر اینکه انتخاب صنعت سبز برای مازندران مهم است،خاطرنشان کرد: صنعت ای تی برای مازندران می تواند سرنوشت ساز باشد و صنایع تکمیلی نیز در کنار آن موجب توسعه شمال کشور می شود. 

درپسند با اشاره به اینکه شمال کشور اگر توسعه یابد می‌تواند در خیلی از حوزه ها منشا خودکفایی کشور شود، افزود: باید به شمال کشور کمک شود زیرا سه استان شمالی می توانند با روابط متقابل موجب توسعه شوند.

در ادامه این نشست مشکلات اقتصادی دو شهرستان از سوی فرمانداران بابلسر و‌ فریدونکنار مطرح شد و مشکلات یک‌ واحد تولیدی شکر، یک واحد گردشگری جهت دریافت تسهیلات سرمایه‌ درگردش و استمهال تسهیلات اخذ شده، مشکلات بندر امیرآباد، طرح سرمایه گذاری استحصال روغن از کاه، احداث فرودگاه در بابلسر، احداث ساختمان فرهنگی آموزشی در ساختمانی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی و بهسازی ساختمان میراثی شهربانی سابق مورد بررسی فرار گرفت.

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 ادامه بلاتکلیفی مدیریتی در فولاد مبارکه     قاضی‌زاده: زمان «اقدام در برابر اقدام» در قبال غربی‌هاست     تعطیلی ۱۰ موسسه پایان نامه فروشی/ نحوه برخورد با متقلبان علمی      وعده قالیباف به تلفیق درباره بودجه/ مجلس بودجه را واقعی می‌کند     صادرات گاز به کویت، فرصتی که سوخت     ناکارآمدی‌هایی که بروز آنها چهار سال به تعویق افتاد/ کدام هم‌تیمی‌های موسوی وارد دولت روحانی شدند؟     رئیس‌جمهور: ایران در پی ساخت و خرید واکسن است، اما آمریکایی‌ها کارشکنی کردند     تولید ناخالص داخلی ایران به ۶۲۲ هزار میلیارد تومان رسید