3 تیر 1400       24ژوئن2021        ساعت   
اقتصاد وطن: هزاران مطالبه در حوزه بهداشت و درمان «فارس من» ثبت شد. مطالباتی که علیرغم امضاهای پرشمار، با عدم همکاری دولت به نتیجه نرسید. این گزارش مرور آنها برای رئیس آینده جمهوری است.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد وطن:  

 

درد زیاد است؛ ۸ سال دولت روحانی جز محنت و گرفتاری عواید چندان دیگری برای مردم نداشت. در همه حوزه‌ها؛ از معیشت و اقتصاد گرفته تا سلامت و درمان. بویژه در حوزه مبارزه با بیماری کرونا ندانم‌کاری‌ها خیلی‌ها را به کام مرگ فرستاد. آن روز که باید تعطیل می‌شد، نشد. قرنطینه‌ها به‌درستی مراعات نشد. و از همه بدتر این‌که نظرات کارشناسان خاصه در حوزه طب سنتی برای پیشگیری یا درمان مورد اعتنا قرار نگرفت.

 

طرح «تحول سلامت» که مثلاً بزرگ‌ترین دستاورد تدبیر و امید محسوب می‌شد، عملاً به سیاهچاله بودجه‌های عمومی کشور بدل گشت. سیاهچالی که پول‌های بیت‌المال را با ولع فراوان می‌بلعید اما آورده زیادی بویژه برای مردم نداشت. بیش از ۳۵هزار میلیارد تومان سالانه اسکناس بی‌زبانی که خرج این طرح می‌شد، عملاً جز افزایش نجومی دستمزد برخی پزشکان و تبعیض‌های عجیب و غریب میان کادر درمان، نتیجه قابل اعتنایی ایجاد نکرد.

همین تبعیض‌های عجیب و غریب، موجبات نارضایتی میان دیگر کادر درمان را فراهم آورد. زحمت‌کشانی که بعد از شیوع همه‌گیری جان‌برکف برای پاسداری از سلامت جامعه تلاش می‌کردند. با این همه مقایسه حقوق و مزایا با پزشکان متخصص یا اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی حسابی آنها را آزار می‌داد. برای همین مطالبات فراوانی اغلب هم پرامضا در همین رابطه در «فارس من» شکل گرفت. از مطالبات دستیاران گرفته تا جامعه پرستاری.

 

این مطالبات اغلب بالای چند ده‌هزار امضا داشتند. مثلاً این پویش که با بیش از ۳۰هزار امضا، برقراری «فوق‌العاده خاص» را برای کارکنان وزارت بهداشت مطالبه می‌کرد. برای همین به احترام مخاطبان هم که شده به احترام همه ده‌ها هزار امضایی که نشان از اعتماد شما داشت، بصورت ویژه پیگیری شدند. از همه آقایان مسؤل؛ همه مقاماتی که در دولت می‌توانستند این دست مطالبات صنفی جامعه بهداشت و درمان را پیگیری کنند.

نشد؛ هزاران مطالبه در حوزه بهداشت و درمان باقی ماند. مانند میلیون‌ها مسأله یا مشکلی که در دولت روحانی عملاً لاینحل شد. چشمان امیدوار مردم به صندوق‌های رأی بسته است؛ به رئیس‌جمهوری که بنا است بزودی ساکن پاستور شود. «فارس من» رئوس مطالبات شما را در تک‌تک محورها برای ستاد نامزدهای هفت‌گانه تأییدصلاحیت‌شده ارسال خواهد کرد. مطالباتی که باتوجه به حرارت آنها می‌تواند راهنمای خوبی در درک خواسته‌های مردم داشته باشد.

 

جدول زیر تنها داغ‌ترین ده مطالبه لاینحل مردم در حوزه بهداشت و درمان در «فارس من» است:

 

عنوان حامی پیوند

لزوم برقراری فوق‌العاده خاص کارکنان وزارت بهداشت

۳۴۵۲۰

لینک

لزوم تحقیق و تفحص از ستاد ملی کرونا

۲۴۱۹۷

لینک

مجلس طرح تبدیل «کمک هزینه تحصیلی» دانشجویان پزشکی به حقوق را تصویب کند

۲۴۰۰۹

لینک

 واکسیناسیون اجباری ممنوع شود

۱۹۷۲۵ لینک

بکارگیری طب سنتی و داروهای گیاهی در درمان کرونا

۱۹۵۸۸

لینک

اعتراض به دور زدن کنکور دانشجویان انتقالی از خارج کشور

۱۸۹۲۶

لینک

داروی منسوب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا آزمایش شود

۱۴۹۷۳

لینک

برقراری فوق العاده ویژه برای همه پرسنل وزارت بهداشت و درمان 

۱۲۳۴۰

لینک

 ضرورت اجرای مصوبه پرداخت حقوق پزشکان عمومی

۱۱۵۶۶

لینک

مشکلات دستیاران تخصصی و کارورزان را پیگیری کنید

۱۱۳۶۰

لینک

 

بهداشت و درمان از اولیات نیازهای هر شهروند و از نخستین وظایف دولت‌ها است. همکاران من حتماً داغ‌ترین مطالبات حل‌نشده شما در دولت روحانی را برای ستادهای نامزدهای مختلف ریاست آینده جمهوری ارسال خواهند کرد. امید که تدبیر کنند. امید که مانند دولتین گذشته اگر اهل کار کردن نیستند، برای مردم هزینه نتراشند. و هزار امید و آرزوی دیگر. «برای رئیس‌جمهور آینده» سلسله گزارش‌های «فارس من» برای مرور مطالبات لاینحل شماست.

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 حکم افساد فی‌الارض برای همکاری کنندگان با اقدامات کشورهای متخاصم علیه امنیت و منافع ملی     بازخوانی عواقب ناهماهنگی تیم اقتصادی در دولت‌های گذشته/ راهکار‌ شکل‌گیری دولت هماهنگ و تصمیم‌گیر      مجلس تمام ظرفیت خود را برای همکاری با دولت منتخب به میدان می‌آورد     سیاست ایران، رفع کامل تحریم است/ از آمریکا تضمین خواهیم گرفت      جزئیات طرح نمایندگان برای برگزاری مجازی جلسات علنی مجلس      نیمی از مطالبات ارزی دولت از یک وزراتخانه بود!/ امیدواریم ساختارها در دولت جدید اصلاح شود     قالیباف: با وجود گلایه‌مندی‌ها و ناکارآمدی ها مردم افتخار آفریدند     شکست سنگین «دار و دسته تحریمی‌ها» در انتخابات 1400/ مردم ایران به کمپین «رای بی رای» نه گفتند