11 آذر 1400       2دسامبر2021        ساعت   
کد خبر : 899574
تاریخ خبر : 1400/08/24 11:17 ق ظ
اقتصاد وطن: مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت برق حرارتی با بیان اینکه بیش از 80درصد قطعات نیروگاهی داخل کشور ساخته شده، گفت: تمامی پره‌های توربین گازی که دارای تکنولوژی پیچیده‌ای هستند، توسط شرکت‌های داخلی ساخته می‌شود و یا در حال ساخت هستند.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد وطن:   علی عیسی‌پور، مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 350 هزار قطعه نیروگاهی داخل کشور ساخته شده است، اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست‌های کلی نظام درخصوص استفاده حداکثری از توان ساخت داخل و توانمندسازی شرکت‌های داخلی و قطع وابستگی در شرایط تحریم، تامین قطعات مورد نیاز در راهبری شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی و شرکت‌های زیرمجموعه‌ از اولویت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: جهت رفع مشکلات نیروگاه‌ها در خصوص قطعات با تکنولوژی بالا، این شرکت امکان‌سنجی ساخت داخل با هدف توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد خط تولید قطعات و تجهیزات را در اولویت کارهای خود قرار داده و نتایج موثری در این بخش به سرانجام رسیده است.

عیسی‌پور با تاکید بر اینکه بیش از 80 درصد قطعات نیروگاهی داخل کشور ساخته شده و در چرخه تولید برق مورد استفاده قرار گرفته‌اند، افزود: تمامی پره‌های توربین گازی که دارای تکنولوژی پیچیده‌ای هستند و تا مقطعی تامین آن‌ها از معضلات نیروگاه‌ها بود، توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در داخل کشور ساخته می‌شود و یا در حال ساخت هستند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 350 هزار قطعه نیروگاهی با اعتباری بالغ بر دو هزار و 967 میلیارد ریال ساخت داخل شده است، گفت: بر اساس آخرین ارزیابی صورت گرفته در سال جاری نیز 36 قرارداد ساخت داخل به ارزش 303 میلیارد تومان منعقد شده است.

مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت برق حرارتی اضافه کرد: از طرفی برای تجمیع فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه ساخت داخل و ایجاد بانک اطلاعاتی منسجم، این دفتر در راستای مأموریت سازمانی خود،‌ عهده‌دار مدیریت و به اشتراک‌گذاری این دانش در نیروگاه‌ها است؛ بدین منظور در  سایت تمامی شرکت‌های مدیریت تولید برق درگاه ساخت داخل وجود دارد که تجربیات این حوزه در آن قابل مشاهده است.

وی افزود: درصددیم اطلاعات قطعات ساخته شده در بخش ساخت داخل سایت شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی به آدرس https://www.namaniroo.tpph.ir تجمیع و در اختیار عموم قرار بگیرد که هم اکنون این اطلاعات نیز توسط نیروگاه‌ها در حال تکمیل است.

عیسی‌پور خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به نیاز شرکت‌های زیر مجموعه به لیست سازندگان و تولیدکنندگان قطعات و تجهیزات ذیصلاح و مورد تایید، بر اساس آیین‌نامه اجرایی بند "الف" ماده 26 قانون برگزاری مناقصات، شورای ارزیابی سازندگان، تولیدکنندگان و پیمانکاران خدمات تخصصی بخش تولید صنعت برق متشکل از مدیران شرکت‌های تولید برق، مدیریت تولید برق، مادرتخصصی تولید برق حرارتی، دانشگاهی و پژوهشگاه نیرو تشکیل گردید.

مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت برق حرارتی ادامه داد: این شورا با همکاری کمیته فنی بازرگانی و پژوهشگاه نیرو و انجام فراخوان در ستاد ایران، تاکنون نسبت به انتشار هشت لیست بلند از سازندگان داخلی اقدام کرده است.

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
 جشنواره بالن
جشنواره بالن
شادی حامیان روحانی در تهران
شادی حامیان روحانی در تهران
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مردم
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
سفر آیت الله رئیسی به مشهد
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
مسافران نوروزی در طاقبستان کرمانشاه
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
جشن باستانی نوروز با حضور مقامات
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
بازدید مسافران نوروزی از ارگ بم
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
تبریک نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیرامورخارجه
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
دیدار وزرای امورخارجه ایران و استونی
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
مراسم بزرگداشت زنده یاد فرج الله سلحشور
 تاکید دوباره مجلس بر رسمیت "برگ سبز خودرو" و عدم نیاز به ثبت در دفاتر اسناد رسمی     حضور رئیس جمهور در تجمع خانواده بیماران SMA در مقابل خانه ملت     حسینی: تصمیم‌گیری‌های دولت سیزدهم در اتاق‌ بسته نیست/آیت‌الله علم‌الهدی: مردم باید طعم خدمت را حس کنند     لباس ویرانی را از تن این برج‌ها درآورید     قالیباف: مشکل بیکاری امروز مهم تر از بحث معیشت مردم است     اسامی موسسات مجاز و فاقد اعتبار اعزام دانشجو به روز رسانی شد     نامه دولت به مجلس درباره طرح فضای مجازی     آمادگی بغداد برای پرداخت بدهی‌های ایران